Naše tradice Vinařství

 

 

HISTORIE NAŠEHO VINAŘSTVÍ

Rodinné vinařství založil v roce 1950 pan Petr Ostřížek, dědeček Bronislava Ostřížka.  Dříve se vyrábělo víno jen pro svoji rodinu a blízké přátele. Ročně se vyrábělo asi  300 litrů sudového vína. Zbytek hroznů z úrody se prodával do výkupu. Tradici výroby vína převzal po svém otci Bronislav Ostřížek v roce 1995, kdy si vysadil první vinohrad s odrůdami moravský muškát, veltlín zelený, neuburg, ryzlink rýnský, rulandské bílé, modrý portugal, frankovka.

V roce 2000 byl vysazen další vinohrad s odrůdami ryzlink rýnský,  zweigeltrebe, andré a cabernet morávia. Od roku 2007, kdy se v naší obci konal 1. ročník otevřených sklepů v Hovoranech, začalo naše vinařství vína láhvovat. V roce 2009 byla provedena kompletní rekonstrukce vinného sklepa, který byl vybudován panem Petrem Ostřížkem. V tomto tradičním a hezkém vinném sklípku nabízíme ochutnávky vína.

 

NAŠE VÝROBA:

V našem vinařství obhospodařujeme 50 arů vinic. Uplatňujeme zásadu kvality na úkor kvantity a proto redukujeme výnos na optimální úroveň. Výsledkem je vysoce kvalitní surovina na výrobu přívlastkových vín, klasifikovaných převážně jako pozdní sběr. Vína však nejsou oficiálně zatříděna jako přívlastková z důvodu nadměrné administrativy.